fbpx

Програма семінарів та майстер-класів

3 – 6 березня 2021

Міжнародний виставковий центр (пав. 1А)

Слідкуйте за новинами на сайті та на сторінках заходу в facebook, instagram та telegram.

Програма семінарів та майстер-класів на осінь 2021 формується.  

3 березня (середа)

11:00 – 13:00

Майстер-клас

Гуня власними руками – етнічно, стильно і завжди модно.

Оксана Косміна – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України. Коло наукових інтересів: історія матеріальної культури України, символіка традиційного народного вбрання, функціонування народного костюму у сучасному середовищі. Авторка багатьох наукових праць, серед яких монографія, статті у наукових збірниках, енциклопедіях, періодичних та Інтернет-виданнях.

Вартість: 150 грн. З собою мати:

  1. Тканина – довжина виробу плюс 25 см при ширині тканини 140 см (Тканина має бути м’якою – типу пальтової, наближеної до пледу)
  2. все для шиття: сантиметр, ножиці, лінійку, крейду або мило для розмітки на тканині, голки, нитки
  3. продумати до чого ви будете її носити
  4. і гарний настрій!

13:00 – 15:00

Дискусія

Як бути о’кей в умовах турбулентності.
Про вплив мистецтва, природи, спілкування, волонтерства на психічне та фізичне здоров’я.

В часи «успішного успіху», в часи вигорання, в часи карантину та періодичних локдаунів, повного нерозуміння майбутнього оголилися життєві потреби, на які раніше не звертали увагу.
Не те, що не звертали, а не вважали їх пріоритетними. А вони виявилися важливими та базовими. В піраміді Маслоу не вказано «спілкування з природою», але його можна віднести до другого рівня – здоров’я, стабільність.

Під час заборони виходити на вулицю, гуляти парками, наближатися один до одного, відповідно несподівано люди відчули, як це важливо. А також співати, танцювати, малювати, інше. Люди як прокинулися і почали втілювати свої давно забуті мрії та бажання.

Поговоримо про це на зустрічі)
Обговоримо, як зробити нормою у своєму житті спілкування з природою, турботу про неї, вираження себе через мистецтво.

Наші експерти допоможуть розібратися в таких поняттях, як «арттерапія», «просте життя», «свідоме життя» і навіть навчать робити побачення з собою та сприймати себе під новим кутом.

В нас обов’язково все буде добре!
До зустрічі!

Модераторка: Маріанна Бойко – екоблогерка, тренерка зі сталих звичок, радіоведуча, авторка книжки “104 дні без поліетилену”
Максим Залевський – експерт з “простого життя”, президент у Global Ecovillage Network. Ukraine, засновник та куратор проєкту «Зелена школа»
Ольга Лукаш – психологиня, арт-терапевтка, експертка у темі саморегуляції з допомогою спонтанної творчості
Ірина Губіна – ландшафтна дизайнерка.

16:00 – 18:00

Семінар

Гроші та творчість. 10 важливих кроків до фінансової незалежності творчої людини.

Юлія Дмух – автор та ідейна натхненниця ТМ «Самоделки», створює творчі освітні програми для дорослих та дітей в Україні та закордоном. Сертифікована ведуча трансформаційних ігор «Cash flow» і «ЛІЛА», арт-коуч, письменниця та успішна бізнес-леді.

Участь безкоштовна.

4 березня (четвер)

11:00 – 12:00

Лекція-діалог

«Як бути бадьорим і радісним: реально працюючі лайфхаки».

Спікер 1: Карiна Зайко, співзасновник ТОВ «ВЕРДЕ ВАХЕ», CEO, фахівець із біоелементології.
Спікер 2: Руслан Закрутний, лікар-психіатр, нарколог. Співзасновник ТОВ «ВЕРДЕ ВАХЕ», фахівець із медичної елементології в області психіатрії.
Лекція проводиться українською та російською мовами.

Участь безкоштовна.

12:00 – 13:00

Презентація

Матеріальний світ у віртуальному просторі.
Використання інформаційних технологій як інструменту комунікації виробника зі своєю цільовою аудиторією.

Презентація журналу Ukraine Textile (Україна Текстильна) – професійного спеціалізованого видання галузі текстильної, швейної і фешн індустрії України. Микола Самойленко – головний редактор міжнародного інформаційного журналу Ukraine Textile (Україна Текстильна).

Участь безкоштовна.

14:00 – 16:00

Майстер-клас

Кроїмо світшоти і худі за 5 хвилин для клієнта на відстані.

Метод Унімекс і спортивний одяг. Академія крою “Унімекс”
Участь безкоштовна.

5 березня (п'ятниця) - День вишивки

11:00 – 13:00

Майстер-клас

Універсальний оберіг – восьмипелюсткова зірка швом пряма лиштва (пряма рахункова гладь).

Підходить жінкам, чоловікам, дітям на одязі, також на рушниках та інщих ужиткових предметах. Ірина Зайцева – майстриня народної вишивки, членкиня Національної Спілки Майстрів Народного Мистецтва України, авторка та викладачка курсу вишивки.

Вартість матеріалів: 100 грн.

13:00 – 14:00

Презентація іноваційної бібліотечної послуги бібліотеки ім. В.А.Симоненка для дітей Централізованої бібліотечної системи Голосіївського району міста Києва

“Руками мами. Традиційне рукоділля через книгу та бібліотеку” в рамках міжнародного проєкту “Твори культуру: бібліотечні іноваційні послуги” Тетяна Серебреннікова – завідувачка бібліотекою, майстриня, хендмейд-блогерка, авторка численних вишивальних проектів.

Участь безкоштовна.

14:00 – 15:00

Майстер-клас

Проста пряма низь.

Низь – це найбільш розповсюджена техніка вишивки Східного Поділля. Цей шов виконується з вивороту полотна і утворює чіткі геометричні узори. Шуляр Оксана Миколаївна – вишивальниця, автор проекту “Відродження східно-подільської сорочки в Бершадському районі (Вінницька область)”.

Вартість матеріалів: 80 грн (всі необхідні матеріали – схема, рівномірне полотно, голка, нитки муліне)

  15:00 – 16:00

Семінар

Як вишивати в задоволення і при цьому заробляти на життя!

Христина Патик – співзасновниця бренду «Зерно – живий одяг» і просвітницької платформи «Зерно для екологічно свідомих людей».
Участь безкоштовна.

16:00 – 17:00

Презентація

Шлях з айті в вишивальний бізнес

Наталя Олефіренко – відома як @embroideryartbynat майстриня з вишивки гладдю із Миколаєва. Вона робить майстер-класи з вишивки як для початківців, так і для вишивальниць з досвідом. За її шаблонами і відео уроками навчаються вишивати жінки з усього світу (США, Канада, Великобританія та інших країн Європи).

Як виявилось що це не тільки прекрасний засіб для зняття стресу і її улюблене заняття, але і прекрасний вид заробітку в інтернеті прямо з дому – тому тепер це і її кар’єра! Не пропустить дебют Наталі Олефіренко на нашій виставці!

Участь безкоштовна.

17:30 – 19:00

Майстер-клас

Люневільська вишивка:
поговоримо про матеріали, з якими можна працювати в люневільській техніці; розберемо всі базові стежки, навчимося починати і закінчувати роботу з гачком (start and stop stitch), освоїмо тамбурний шов (chain stitch), бісер та паєтки з тамбурним швом та шов зиг-заг (zig-zag stitch).

Незгодюк Віта – майстриня з вишивки. Навчалася у школі вишивки Лесаж (дом Chanel, Париж), де успішно пройшла 6 из 9 рівней haute couture і 2 з 2-х рівнів интер’єрної вишивки. Також закінчила Королівську школу Лондона (Royal School of Needlework) – повний курс золотої вишивки. Професійно навчалась скульптурному бісероплетінню у Х’юба Петерсена, Світлани Коссман.

Участь безкоштовна.

6 березня (субота)

11:00 – 12:00

Лекція-презентація

Перша кустарна виставка 1906 року як піар національного стилю в одязі та сучасні вишивальні проєкти.

Відвідавши захід, Ви дізнаєтесь хто поставив завдання використовувати надбання мистецтва української вишивки для налагодження кустарного виробництва, як організація етнографічно-кустарної виставка сприяла утвердженню національного стилю в одязі, який суспільний резонанс викликала демонстрація старовинних зразків українських традиційних ужиткових речей та якою була стратегія розвитку кустарних промислів з виготовлення вбрання з національним маркером на початку ХХ століття. Також поговоримо про продовження модерного розвитку вишивальної традиції у сьогоденні. Марина Олійник – науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, кандидат історичних наук.

Участь безкоштовна.

12:00 – 13:00

Ілюстраційне спілкування

Вишивка в міській моді: Історія + сучасність.

Зез Тетяна та ініціативна група Zeta-Atelier
Участь безкоштовна.

13:00 – 14:00

Майстер -клас

Апсайклінг. Виготовлення прикраси з джинсів.

Юлія Дмух – автор та ідейна натхненниця ТМ «Самоделки», створює творчі освітні програми для дорослих та дітей в Україні та закордоном. Сертифікована ведуча трансформаційних ігор «Cash flow» і «ЛІЛА», арт-коуч, письменниця та успішна бізнес-леді.

Участь безкоштовна.

14:00 – 15:30

Лекція

НЕ ГОДУЙ COVID! 6 змін у харчуванні, які захистять вас від КОВІДа.

У лекції ви дізнаєтесь про останні наукові дослідження, як неправильно обрані продукти або їх поєднання та помилки в способі життя непомітно підточують імунітет і призводять до важкого перебігу КОВІД-19 та інших вірусних простудних хвороб, навіть у молодих людей. Прості зміни у вашій тарілці та способі життя допоможуть відновити захисні сили організму і захистять від інфекцій. Максим Погорілий – фуд-коуч, блогер, журналіст, який пише на теми здорового харчування. Автор програми розрахунку індивідуального раціону по 14 науково обґрунтованим параметрам корисності і алгоритму трансформації харчування для легкого та безпечного переходу на збалансований раціон.

Участь безкоштовна.

15:30 – 17:30

Майстер-клас

Створення резинки для волосся «Мак» з атласних стрічок власними руками.

На МК ви зможете зробити своїми руками аксесуар для зачіски в техніці канзаші.
Канзаші – це техніка створення прикрас, квітів та зажимів для волосся з шматочків тканини, складених у вигляді пелюстків квітів. Анна Щаслива – майстер.

Вартість матеріалів: 50 грн (атласні стрічки, тичинки, ножиці, клейовий пістолет, свічка, голка з ниткою, резинка, листочки).
МК разрахован на дорослих та дітей від 10 років.